Tirildeyeden Sofranıza

Doğal Katkısız Zeytin Zeytinyağı

1950 Yılından Günümüze Tirilye'den Sofranıza Doğal Katkısız Zeytin ve Zeytinyağı Lezzetlerimiz

Erken Hasat Sızma Zeytinyağı

DOĞAL KATKISIZ
Erken Hasat Zeytinyağı

DOĞAL KATKISIZ
Doğal Sızma Zeytinyağı

DOĞAL KATKISIZ
Tüm Ürünlerimize göz atın

Tirilyeden Evinize

Tirilye Bursanın Mudanya ilçe sınırlarında kalan antik bir Rum Kasabasıdır. Bir tarafında Marmara Denizinin maviliği diğer tarafta zeytin ağaçları ve tarihe tanıklık eden Kültürel mirasları ile Mudanyanın incisidir. Antik Trilye Şehrinde Yüzyıllar boyunca zeytin üretimi yapılmıştır ve halende yerel halkın geçim kaynağının büyük bir kısmını zeytin üretimininden sağlamaktadır

Yeşil ve mavinin hakim olduğu tonlarda olan belde üç medeniyetin kesişim noktasında olduğu kadar 3 iklim kuşağının da ortak noktasında bulunmaktadır. Kuzey rüzgarlarıyla yazları serinliği Güney Rüzgarları ile ise kışları ılıman bir durumda trilye Değişkenliği ile dikkat çeker Tirilye'de Balıkçılık ve ziraat başlıca geçim kaynaklarındandır.

Daha Fazla Bilgi

Tek Tıkla

Tirilyeden Evinize
Doğal Lezzetler

SİPARİŞ VER

Ev Yapımı Ürünlerimiz

Tirilye Zeyerin El emeğiyle hazırlanan ev Yapımı Ürünlerimiz Keşfedin

Doğal Zeytinyağı Sabunu

DOĞAL KATKISIZ
Vişne Reçeli

DOĞAL KATKISIZ
Portakal Reçeli

DOĞAL KATKISIZ

Erken Hasat Doğal Sızma Zeytinyağını Keşfedin

Doğal Lezzeti Keşfedin

Tirilye Zeytini

Trilye zeytini yapısı bakımından ve yetiştirilme tarzına bağlı olarak kilogram başına en fazla yağ veren bir zeytin türüdür. Lezzeti ile ünlü olan trilye zeytini sofraların baş tacıdır. Trilye zeytini Gemlik ve Mudanya bölgelerinde yetişmekte olup uzun yıllardır bu bölgelerden ihracatı yapılmaktadır. Trilye zeytini her ne kadar lezzetli ve yağ oranı yüksek olsa da yetiştirme tarzı önemlidir. Doğru koşullarda yetişmeyen trilye zeytini verimli olmayacaktır.

Trilye zeytinin yağ oranı %30’dur. Genelde yağ oranı yüksek olan besin kaynakları daha lezzetli olur. Trilye zeytini de yağlı olduğu için lezzetli zeytin çeşitleri arasında ilk sıradadır. Yağ oranının yüksek olması fiyat olarak da zeytin çeşitleri arasında yüksek fiyat farkı oluşturur.

Daha Fazla Bilgi