trilye zeytinyağı
2022-02-17
Zeyer Tirilye

trilye zeytinyağı


Türkiyenin en iyi zeytinyağı markası olarak nitelendirebileceğiniz zeyer müşterilerine sunduğu en lezzetli zeytinyağı çeşitleri ile en kaliteli zeytinyağı lezzetini ve katkısız zeytinyağı sağlığını sofralarınızla buluşturuyor. En kaliteli zeytinyağı ilkemizi tecrübemizle harmanlayarak online zeytinyağı satışı alanında zirveyi hedeflemekteyiz. Erken hasat zeytinyağı , olgun hasat zeytinyağı , sızma zeytinyağı , natürel zeytinyağı türlerimizle organik zeytinyağı lezzetini ve sağlığını keşfedin. zeytinyağı fiyatı politikamız her bütçeye ugun olabilecek en makul seviyelerdedir.

Ailenize sağlığınıza en uygun bedeninizi destekleyen sağlıklı Doğal sızma Zeytinyağı. zeytin meyvenin yüksek besin değeri mutfakları şenlendiriyor hangi zeytinyağı daha kaliteli sorusunuz cevabı ZEYER. bu muhteşem lezzeti herkes tadabilsin diye en uygun fiyatlar ücretsiz kargo ile... Yağ oranı düşük kaba oranı yüksek zeytin çeşitleri daha az lezzetli olduğundan tüketiciler tarafından çokta tercih edilmez. Trilye zeytini yağ oranı yüksek olması sebebiyle lezzetiyle fark oluşturur

zeytinyağı kilo fiyatı olabilecek en uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize sunuyoruz

zeytinyağı kilo fiyatı olabilecek en uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize sunuyoruz


Zeytinyağı Çeşitleri


En Kaliteli yağlık zeytinlerden üretilen zeytinyağlarımızın Asit oranı diğer zeytinyağlarına kıyasla daha düşük olduğundan taze meyve aroması en seviyededir. Mevsiminde toplanan trilye zeytinlerinden imal edilen zeytinyağlarımızın Asit oranı diğer zeytinyağlarına göre daha düşük olduğundan taze meyve aroması en üst seviyededir.

Ürünlerimize Göz atın

Kusursuz tadı ve kokusuyla Tirilye’den sofranıza enfes doğal sokum sıkım zeytinyağı. en özel zeytin meyvelerinden üretilen zeytinyağlarımızın asit oranı en fazla 0.5 derecedir.

trilye iklim koşulları ve zeytin yetiştiriciliği için en ideal coğrafi konumu sebebiyle Yüzyıllardan günümüze kadar süregelen en kaliteli zeytin-zeytinyağı üretimi yapılmatadır.

TİRİLYE ZEYTİNYAĞI FARKI

Bölgede iklim koşulları Rüzgar nem oranı Zeytinin kaliteli olmasını da dış etkenlerdir. Zeytin kandil içeriğinde ise kaliteli genetiğiyle dış etkenlere tamamlayarak mükemmel bir tat veren bir meyve vermektedir. Ürettiğimiz zeytinyağlarında Asitlik oranı 0.8 in maksimum 0.8 in üstüne çıkmaz.
Genetik üzerinden bilgi aktarımını kanıtlıyor zeytin ağacı da bu Kadim tarihin bilgisini Şifa bilgisini kendi genlerinde taşıyor gelelim gün günümüzde coğrafyada Anadolu coğrafyasında yaşayan zeytin ağacının en kaliteli genleri Trilye yöremizdedir. Güney Marmara Bölgesi 3 iklimin git kesişme noktasında bulunan Tirilye de yetişme şartları Bu ağaç için en uygun duruma almıştır. Akdeniz Karadeniz iklimi kuzeydoğudan ve karasal iklimin etkisinde kalan coğrafyada kuzeyden Esen Poyraz rüzgarların taşıdığı iyot ağaçların özel niteliğini belirlemektedir.

Türkiye coğrafi konumu sebebiyle birçok bölgede farklı zeytin türleri yetiştiriciliği için ideal konumdadır. Ülkemizde en yaygın olarak bilinen Gemlik Zeytini diğer bölgelerde zeytin çeşitlerine kıyasla yağ oranı daha yüksektir. Gemlik zeytini üretiminin çok büyük bir kısmı (%70) bilinenin aksine Gemlik değil Mudanya yöresinde yapılmaktadır ancak Türkiye'ye ve Dünya'ya pazara ulaştırabilecek Herhangi bir Zeytin Satış hali olmadığından tüketiciler tarafından Gemlik zeytini olarak bilinmektedir.

Yurtiçi pazara Gemlik zeytini olarak lanse edilen Mudanya Tirilye zeytini gerek iklim koşulları gerekse zeytin yetiştiriciliği için en elverişli coğrafi konumu ile Dünyanın ve Türkiye'nin en kaliteli zeytini ve zeytinyağı olarak belirtmemiz abartı değildir. Dünyada sofralık zeytinin kraliçesi olarak bilinen Trilye zeytini maalesef yurdumuzda pek az kişi tarafından bilinmektedir.

Özellik olarak ince kabuk ufak çekirdek ve lezzetli Mükemmel tadıyla Şu an dünya zeytin çeşitlerinden ilk 3'e girecek kalitededir. Orijinali Tirilye Zeytinlik olarak geçen bu bu ulusal klasman da Gemlik zeytini olarak tanınmasının nedeni Markalaşma ve tanıtımda olan yetersizliktir. Bölge halkının ve bölgede faaliyet gösteren ticari yapıların resmi ve kurumsal yapıların konuyla alakalı olmamasıdır.

Tüketiciler tarafından yağ oranı düşük kaba oranı yüksek türler daha lezzetsiz olduğundan pek tercih edilmemektedir. Diğer zeytin türleri ne göre Tirilye zeytininin yağ oranı çok daha yüksektir. Örnek vermek gerekirse Edremit zeytininin 8-10 kilogramından 1 Litre yağ elde edilirken Tirilye zeytininin (Gemlik Zeytini) 3-4 Kilosundan 1 Litre yağ üretilmektedir ortalama yağ oranı %25-30 civarındadır. Antik çağlardan beri zeytin üretiminin yapıldığı bu yörenin gerek toprak yapısı gerek hava oranındaki azot miktarı gerekse ortalama mevsim sıcaklığı gibi etkenler zeytin oluşumu ve lezzetini önemli derecede etkileyen faktörlerdir.

Trilye zeytini yapısı bakımından ve yetiştirilme tarzına bağlı olarak kilogram başına en çok yağ veren bir zeytin türüdür. Lezzeti ile ünlü olan trilye zeytini sofraların baş tacıdır. Trilye zeytini Gemlik ve Mudanya bölgelerinde yetişmekte olup çok uzun yıllardır bu bölgelerden ihracatı yapılmaktadır. Trilye zeytini her ne kadar lezzetli ve yağ oranı yüksek olsa da yetiştirme tarzı çok önemlidir. Doğru koşullarda yetişmeyen trilye zeytini verimli olmayacaktır. Gemlik bölgesinde birçok zeytin türü olmasına rağmen en lezzetlisi trilye zeytinidir.


Erken Hasat Doğal Zeytinyağı

1950 den beri üç kuşaktır Doğanın mucizesi olan Zeytin Zeyer için bir tutku ve gelenktir.
Ailenize sağlığınıza en uygun bedeninizi destekleyen sağlıklı Doğal sızma Zeytinyağı. zeytin meyvenin yüksek besin değeri mutfakları şenlendiriyor

Erken Hasat Doğal Zeytinyağı İnceleyin

Tüm besin değerlerini korumak amacıyla soğuk sıkım metodu ile +24 derecede üretilmiştir. Maksimum 0.4 asit oranına sahiptir. %100 doğaldır ve herhangibir katkı maddesi içermez. Tüm yemek ve kahvaltılarınızda afiyetle kullanabilirsiniz.

Maksimum 0.5 asitliğe sahip zeytinyağlarımız Salata ve kahvaltılarınıza uygun güçlü tadı ve koyu yeşil rengiyle beğenilerinize sunulmuştur

1950 yılından bugüne kadar güney marmaranın en önemli zeytin zeytinyağı üreticilerinden olan zeyer zeytincilik yükselen marka değeri ile sofralarınızda şifa ve sağlık olmaya devam etmektedir

Zeyer olarak bu sebepleri bilinçli üretim ve doğaya saygılı temiz tarım uygulaması ile hayata geçiriyoruz... Bu sebep ve amaçlar ile burdayız.


Zeytin Zeytinyağı Faydaları


Anadolu coğrafyasında en batıdan doğuya doğru Hakkari'de dahi yetişebilen bu ağacın meyvesi zeytin ve zeytinden üretilen zeytinyağı dünyaya şifa kaynağı olarak sunuldu.
Yeşiliyle Siyahıyla her daim şifa kaynağıdır, içerisinde bulunan vitaminler, faydalı asitler ve doymamış yağlar ile sağlığımıza olumlu olarak etkilerini anlatmakla bitiremeyiz.
Zeytin sofralarımızın vazgeçilmezi olan neredeyse tüm Türkiye’de kahvaltıda yenilen vücut için oldukça faydalı bir besindir. Zeytinin faydaları saymakla bitmez. Her sabah sofranızda mutlaka zeytin bulunması gerekmektedir. Zeytin; yağından salatasına, kendisine kadar şifalı bir yiyecektir. Ayrıca huzur ve barışın simgesi olarak da kullanılır.Sıkça Sorulanlar