Zeytin Fiyatları
2022-02-17
Zeyer Tirilye

Zeytin Fiyatları


Türkiyenin en iyi zeytin markası olarak nitelendirebileceğiniz zeyer müşterilerine sunduğu en lezzetli zeytin çeşitleri ile gemlik zeytin lezzetini sofralarınızla buluşturuyor. En kaliteli zeytin ilkemizi tecrübemizle harmanlayarak online zeytin satışı alanında zirveyi hedeflemekteyiz. Kavanoz zeytin tuzsuz zeytin kırma zeytin yumarlama zeytin kırma yeşil zeytin türlerimizle organik zeytin lezzetini ve sağlığını keşfedin. Siyah zeytin fiyatları politikamız her bütçeye ugun olabilecek en makul seviyelerdedir.

en iyi siyah zeytin markası arasında olan firmamız en kalite zeytin meyvelerini özenle seçip hiçbir katkı maddesi kullanmadan doğal olgunlaştırma tekniği ile yemeye hazır hale getiriyoruz Yeşil Kırma Zeytin Hasat mevsiminden önce dalından tektek el ile toplanan zeytinler kesinlikle hiçbir katkı maddesi içermez ayrıca hiçbir kimyasal işlem görmeden sadece saf su ve tuz ile fermente edilerek üretilmektedir İçerisinde kesinlikle kostik renklendirici ve katkı maddesi içermez iri tanesi küçük çekirdeği etli yapısı ve kendine özgü tadıyla kahvaltılarınızın vazgeçilmesi tirilye zeytini

Yağ oranı düşük kaba oranı yüksek zeytin çeşitleri daha az lezzetli olduğundan tüketiciler tarafından çokta tercih edilmez. Trilye zeytini yağ oranı yüksek olması sebebiyle lezzetiyle fark oluşturur

Tirilye yöresindeki bahçelerimizden Tam mevsiminde topladığımız zeytinler kimsayal işleme tabi tutulmadan sadece su ve tuz ile fermente edilir ve kesinlikle hiçbir katkı maddesi ilave edilmez


Kavanoz Zeytin


Bahçemizden toplayarak ürettiğimiz Sofralık zeytinleri sağlıklı cam kavanoz içerisinde ücretsiz kargo ile adresinize teslim ediyoruz. Sağlıklı öğünler için bizi tercih edin İçerisinde kesinlikle kostik renklendirici ve katkı maddesi içermez iri tanesi küçük çekirdeği etli yapısı ve kendine özgü tadıyla kahvaltılarınızın vazgeçilmesi trilye zeytini

%100 Doğal Katkısız Zeytin Çeşitleri

Zeyer olarak bu sebepleri bilinçli üretim ve doğaya saygılı temiz tarım uygulaması ile hayata geçiriyoruz... Bu sebep ve amaçlar ile burdayız.

1950 yılından bugüne kadar güney marmaranın en önemli zeytin zeytinyağı üreticilerinden olan zeyer zeytincilik yükselen marka değeri ile sofralarınızda şifa ve sağlık olmaya devam etmektedir

TİRİLYE ZEYTİNİNİN FARKI

Bölgede iklim koşulları Rüzgar nem oranı Zeytinin kaliteli olmasını da dış etkenlerdir. Zeytin kandil içeriğinde ise kaliteli genetiğiyle dış etkenlere tamamlayarak mükemmel bir tat veren bir meyve vermektedir. Ürettiğimiz zeytinyağlarında Asitlik oranı 0.8 in maksimum 0.8 in üstüne çıkmaz.
Genetik üzerinden bilgi aktarımını kanıtlıyor zeytin ağacı da bu Kadim tarihin bilgisini Şifa bilgisini kendi genlerinde taşıyor gelelim gün günümüzde coğrafyada Anadolu coğrafyasında yaşayan zeytin ağacının en kaliteli genleri Trilye yöremizdedir. Güney Marmara Bölgesi 3 iklimin git kesişme noktasında bulunan Tirilye de yetişme şartları Bu ağaç için en uygun duruma almıştır. Akdeniz Karadeniz iklimi kuzeydoğudan ve karasal iklimin etkisinde kalan coğrafyada kuzeyden Esen Poyraz rüzgarların taşıdığı iyot ağaçların özel niteliğini belirlemektedir.

Türkiye coğrafi konumu sebebiyle birçok bölgede farklı zeytin türleri yetiştiriciliği için ideal konumdadır. Ülkemizde en yaygın olarak bilinen Gemlik Zeytini diğer bölgelerde zeytin çeşitlerine kıyasla yağ oranı daha yüksektir. Gemlik zeytini üretiminin çok büyük bir kısmı (%70) bilinenin aksine Gemlik değil Mudanya yöresinde yapılmaktadır ancak Türkiye'ye ve Dünya'ya pazara ulaştırabilecek Herhangi bir Zeytin Satış hali olmadığından tüketiciler tarafından Gemlik zeytini olarak bilinmektedir.

Yurtiçi pazara Gemlik zeytini olarak lanse edilen Mudanya Tirilye zeytini gerek iklim koşulları gerekse zeytin yetiştiriciliği için en elverişli coğrafi konumu ile Dünyanın ve Türkiye'nin en kaliteli zeytini ve zeytinyağı olarak belirtmemiz abartı değildir. Dünyada sofralık zeytinin kraliçesi olarak bilinen Trilye zeytini maalesef yurdumuzda pek az kişi tarafından bilinmektedir.

Özellik olarak ince kabuk ufak çekirdek ve lezzetli Mükemmel tadıyla Şu an dünya zeytin çeşitlerinden ilk 3'e girecek kalitededir. Orijinali Tirilye Zeytinlik olarak geçen bu bu ulusal klasman da Gemlik zeytini olarak tanınmasının nedeni Markalaşma ve tanıtımda olan yetersizliktir. Bölge halkının ve bölgede faaliyet gösteren ticari yapıların resmi ve kurumsal yapıların konuyla alakalı olmamasıdır.

Tüketiciler tarafından yağ oranı düşük kaba oranı yüksek türler daha lezzetsiz olduğundan pek tercih edilmemektedir. Diğer zeytin türleri ne göre Tirilye zeytininin yağ oranı çok daha yüksektir. Örnek vermek gerekirse Edremit zeytininin 8-10 kilogramından 1 Litre yağ elde edilirken Tirilye zeytininin (Gemlik Zeytini) 3-4 Kilosundan 1 Litre yağ üretilmektedir ortalama yağ oranı %25-30 civarındadır. Antik çağlardan beri zeytin üretiminin yapıldığı bu yörenin gerek toprak yapısı gerek hava oranındaki azot miktarı gerekse ortalama mevsim sıcaklığı gibi etkenler zeytin oluşumu ve lezzetini önemli derecede etkileyen faktörlerdir.

Trilye zeytini yapısı bakımından ve yetiştirilme tarzına bağlı olarak kilogram başına en çok yağ veren bir zeytin türüdür. Lezzeti ile ünlü olan trilye zeytini sofraların baş tacıdır. Trilye zeytini Gemlik ve Mudanya bölgelerinde yetişmekte olup çok uzun yıllardır bu bölgelerden ihracatı yapılmaktadır. Trilye zeytini her ne kadar lezzetli ve yağ oranı yüksek olsa da yetiştirme tarzı çok önemlidir. Doğru koşullarda yetişmeyen trilye zeytini verimli olmayacaktır. Gemlik bölgesinde birçok zeytin türü olmasına rağmen en lezzetlisi trilye zeytinidir.


Sofralık Kuru Sele Siyah Zeytin

Sağlığınız için ve diyet yapan müşterilere özel tuzsuz zeytin lezzetlerimizi deneyin
zeytin markaları arasında yükselen bir değer olan zeyer kaliteyi ve müşteri memnuniyetini vizyon edinmiştir

Sofralık Kuru Sele Siyah Zeytin İnceleyin

trilye gemlik tipi kahvaltılık zeytinler tamamen doğaldır ve içerisinde kesinlikle herhangi bir kimyasal bileşen bulunmaz. El yapımıdır sadece tuz ilavelidir

sele zeytininde Üretim aşamasında ince kabuklu mahsullerimiz özenle seçilip tuz ve yağ eklenerek uygun bir kap içerisine konur. Doldurma işlemi bir katman zeytin ve bir katman tuz olacak şekildedir. Bu Yöntem ile zeytin içerisinde bulunan acı suyun atılması sağlanır.

Enflasyona inat en uygun fiyatlar ücretsiz kargo ile adresinize gönderim

Kendine özgü tadı ve aroması ile kahvaltılarınızın baştacı trilye Gemlik tipi zeytini denemenizi mutlaka denemelisiniz


Zeytin Zeytinyağı Faydaları


Anadolu coğrafyasında en batıdan doğuya doğru Hakkari'de dahi yetişebilen bu ağacın meyvesi zeytin ve zeytinden üretilen zeytinyağı dünyaya şifa kaynağı olarak sunuldu.
Yeşiliyle Siyahıyla her daim şifa kaynağıdır, içerisinde bulunan vitaminler, faydalı asitler ve doymamış yağlar ile sağlığımıza olumlu olarak etkilerini anlatmakla bitiremeyiz.
Zeytin sofralarımızın vazgeçilmezi olan neredeyse tüm Türkiye’de kahvaltıda yenilen vücut için oldukça faydalı bir besindir. Zeytinin faydaları saymakla bitmez. Her sabah sofranızda mutlaka zeytin bulunması gerekmektedir. Zeytin; yağından salatasına, kendisine kadar şifalı bir yiyecektir. Ayrıca huzur ve barışın simgesi olarak da kullanılır.Sıkça Sorulanlar