Zeytinyağı Çeşitleri
2022-02-17
Zeyer Tirilye

Zeytinyağı Çeşitleri


Türkiyenin en iyi zeytinyağı markası olarak nitelendirebileceğiniz zeyer müşterilerine sunduğu en lezzetli zeytinyağı çeşitleri ile en kaliteli zeytinyağı lezzetini ve katkısız zeytinyağı sağlığını sofralarınızla buluşturuyor. En kaliteli zeytinyağı ilkemizi tecrübemizle harmanlayarak online zeytinyağı satışı alanında zirveyi hedeflemekteyiz. Erken hasat zeytinyağı , olgun hasat zeytinyağı , sızma zeytinyağı , natürel zeytinyağı türlerimizle organik zeytinyağı lezzetini ve sağlığını keşfedin. zeytinyağı fiyatı politikamız her bütçeye ugun olabilecek en makul seviyelerdedir.

Kusursuz tadı ve kokusuyla Tirilye’den sofranıza enfes doğal sokum sıkım zeytinyağı. en özel zeytin meyvelerinden üretilen zeytinyağlarımızın asit oranı en fazla 0.5 derecedir. 1950 den beri üç kuşaktır Doğanın mucizesi olan Zeytin Zeyer için bir tutku ve gelenktir. Yüksek polifenol seviyeli Soğuk sıkım metoduyla, besin değerinden taviz vermeden sofranızda. 0.5 ideal asitlik oranı, temiz tarım uygulamasıyla sağlığınıza önem veriyoruz.

Güney marmaranın incisi Mudanya yöresinin eşsiz oksijeni ile birleşen Tirilye mevkii ve çevresinden elde edilen zeytinler Erken hasat olarak henüz siyah rengine dönüşmeden yeşil ve diriyken hasat edilir.

organik zeytinyağı fiyatları her ailede sofralarında bulunması için en makul fiyatlarla sunuyoruz


Olgun Hasat Zeytinyağı Fiyatları


hangi zeytinyağı daha kaliteli sorusunuz cevabı ZEYER. bu muhteşem lezzeti herkes tadabilsin diye en uygun fiyatlar ücretsiz kargo ile... Güçlü tadı koyu yeşil rengi ve enfes aromasıyla sofralarınızın vazgeçilmezi doğal sızma zeytinyağı. Zeytin meyvesinin olgunlaşmaya başladığı kasım – aralık aylarında hasadı gerçekleştirilir

Ürünlerimize Göz atın

Maksimum 0.5 asitliğe sahiptir. Salata ve kahvaltılarınıza uygun güçlü tadı ve koyu yeşil rengiyle beğenilerinize sunulmuştur

Tirilye tipi siyah zeytinden üretilmiştir. Soğuk sıkım metodu ile +24 derecede üretilmiştir, asit oranı maksimum 24 dizem dir ve kesinlikle hiçbir katkı maddesi içermemektedir.

TİRİLYE ZEYTİNYAĞI FARKI

Bölgede iklim koşulları Rüzgar nem oranı Zeytinin kaliteli olmasını da dış etkenlerdir. Zeytin kandil içeriğinde ise kaliteli genetiğiyle dış etkenlere tamamlayarak mükemmel bir tat veren bir meyve vermektedir. Ürettiğimiz zeytinyağlarında Asitlik oranı 0.8 in maksimum 0.8 in üstüne çıkmaz.
Genetik üzerinden bilgi aktarımını kanıtlıyor zeytin ağacı da bu Kadim tarihin bilgisini Şifa bilgisini kendi genlerinde taşıyor gelelim gün günümüzde coğrafyada Anadolu coğrafyasında yaşayan zeytin ağacının en kaliteli genleri Trilye yöremizdedir. Güney Marmara Bölgesi 3 iklimin git kesişme noktasında bulunan Tirilye de yetişme şartları Bu ağaç için en uygun duruma almıştır. Akdeniz Karadeniz iklimi kuzeydoğudan ve karasal iklimin etkisinde kalan coğrafyada kuzeyden Esen Poyraz rüzgarların taşıdığı iyot ağaçların özel niteliğini belirlemektedir.

Türkiye coğrafi konumu sebebiyle birçok bölgede farklı zeytin türleri yetiştiriciliği için ideal konumdadır. Ülkemizde en yaygın olarak bilinen Gemlik Zeytini diğer bölgelerde zeytin çeşitlerine kıyasla yağ oranı daha yüksektir. Gemlik zeytini üretiminin çok büyük bir kısmı (%70) bilinenin aksine Gemlik değil Mudanya yöresinde yapılmaktadır ancak Türkiye'ye ve Dünya'ya pazara ulaştırabilecek Herhangi bir Zeytin Satış hali olmadığından tüketiciler tarafından Gemlik zeytini olarak bilinmektedir.

Yurtiçi pazara Gemlik zeytini olarak lanse edilen Mudanya Tirilye zeytini gerek iklim koşulları gerekse zeytin yetiştiriciliği için en elverişli coğrafi konumu ile Dünyanın ve Türkiye'nin en kaliteli zeytini ve zeytinyağı olarak belirtmemiz abartı değildir. Dünyada sofralık zeytinin kraliçesi olarak bilinen Trilye zeytini maalesef yurdumuzda pek az kişi tarafından bilinmektedir.

Özellik olarak ince kabuk ufak çekirdek ve lezzetli Mükemmel tadıyla Şu an dünya zeytin çeşitlerinden ilk 3'e girecek kalitededir. Orijinali Tirilye Zeytinlik olarak geçen bu bu ulusal klasman da Gemlik zeytini olarak tanınmasının nedeni Markalaşma ve tanıtımda olan yetersizliktir. Bölge halkının ve bölgede faaliyet gösteren ticari yapıların resmi ve kurumsal yapıların konuyla alakalı olmamasıdır.

Tüketiciler tarafından yağ oranı düşük kaba oranı yüksek türler daha lezzetsiz olduğundan pek tercih edilmemektedir. Diğer zeytin türleri ne göre Tirilye zeytininin yağ oranı çok daha yüksektir. Örnek vermek gerekirse Edremit zeytininin 8-10 kilogramından 1 Litre yağ elde edilirken Tirilye zeytininin (Gemlik Zeytini) 3-4 Kilosundan 1 Litre yağ üretilmektedir ortalama yağ oranı %25-30 civarındadır. Antik çağlardan beri zeytin üretiminin yapıldığı bu yörenin gerek toprak yapısı gerek hava oranındaki azot miktarı gerekse ortalama mevsim sıcaklığı gibi etkenler zeytin oluşumu ve lezzetini önemli derecede etkileyen faktörlerdir.

Trilye zeytini yapısı bakımından ve yetiştirilme tarzına bağlı olarak kilogram başına en çok yağ veren bir zeytin türüdür. Lezzeti ile ünlü olan trilye zeytini sofraların baş tacıdır. Trilye zeytini Gemlik ve Mudanya bölgelerinde yetişmekte olup çok uzun yıllardır bu bölgelerden ihracatı yapılmaktadır. Trilye zeytini her ne kadar lezzetli ve yağ oranı yüksek olsa da yetiştirme tarzı çok önemlidir. Doğru koşullarda yetişmeyen trilye zeytini verimli olmayacaktır. Gemlik bölgesinde birçok zeytin türü olmasına rağmen en lezzetlisi trilye zeytinidir.


Doğal Sızma Zeytinyağı

Erken hasat zeytinyağı sızma zeytinyağı çeşitlerimizle zeyerin muhteşem lezzetini keşfedin
Taze meyve aroması diğer zeytinyağlarına oranla hissedilir derecede farklıdır. Tüm yemekleriniz salata ve soslarda ayrıca tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Doğal Sızma Zeytinyağı siparişi

yemeklik zeytinyağı olarak kullanabileceğiniz erken hasat zeytin yada olgun hasat sızma zeytinyağı çeşitlerimiz mükemmel aroması ile sizlerle buluşuyor

en kaliteli zeytinyağı markası olan zeyer trilye bahçelerinden özenle seçilmiş yağlık zeytinlerden ürettiğimiz ve soğuk sıkım tekniği ile üretilmiş natürel zeytinyağlarını güvenle tüketebilirsiniz

zeytinyağı kg fiyatı en uygun en kaliteli ürünler zeyertirilye.com 'da

Kaliteli güvenilir müşteri memnuniyeti ve garanti odaklı üretimi doğrultusunda çıkan her yağ için detaylı analiz yapılmaktadır.


Zeytin Zeytinyağı Faydaları


Anadolu coğrafyasında en batıdan doğuya doğru Hakkari'de dahi yetişebilen bu ağacın meyvesi zeytin ve zeytinden üretilen zeytinyağı dünyaya şifa kaynağı olarak sunuldu.
Yeşiliyle Siyahıyla her daim şifa kaynağıdır, içerisinde bulunan vitaminler, faydalı asitler ve doymamış yağlar ile sağlığımıza olumlu olarak etkilerini anlatmakla bitiremeyiz.
Zeytin sofralarımızın vazgeçilmezi olan neredeyse tüm Türkiye’de kahvaltıda yenilen vücut için oldukça faydalı bir besindir. Zeytinin faydaları saymakla bitmez. Her sabah sofranızda mutlaka zeytin bulunması gerekmektedir. Zeytin; yağından salatasına, kendisine kadar şifalı bir yiyecektir. Ayrıca huzur ve barışın simgesi olarak da kullanılır.Sıkça Sorulanlar