Erken Hasat Doğal Zeytinyağı


Erken Hasat Doğal Zeytinyağı YENİ SEZON
1000 TL ve Üzeri ÜCRETSİZ KARGO

Erken Hasat Doğal Zeytinyağı

(1 Lt) 649.90 TL
    Katkısız Soğuk Sıkım 100% Doğal Siyah Şişe
Ücretsiz Kargo güvenli ödeme

Siyah rengini almadan önce yeşil olarak hasat edilen zeytinlerimizi soğuk sıkım metodu ile beğenize sunulmuş efsane lezzet. Soğuk sıkım üretim aşamasında suyun sıcaklığı +24 derecedir ve asit oranı maksimum 0.5 ‘tir. Bu sayede daha az miktarda zeytinyağı üretilmesine rağmen çok daha kaliteli, içerisindeki besin ve mineral değerleri en üst seviyededir. Taze meyve aroması diğer zeytinyağlarına oranla hissedilir derecede farklıdır. Tüm yemekleriniz salata ve soslarda ayrıca tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

TÜKENDİ

Erken Hasat Doğal zeytinyağının özellikleri


Zeytin üretimi için en elverişli coğrafi konuma ve iklim yapısına sahip tirilye yöresindeki olgunlaşmamış yeşil zeytinlerden soğuk sıkım metodu ile üretilmiştir. Duyusal özellikleri çok belirgindir. Diliniz üzerinde fark edilir derecede acılık bırakır ve genzinizde hafif bir yakıcılık oluşturur. Özünde bulunan vitaminler ve mineraller en üst seviyededir. Kokusu diğer zeytinyağlarına göre keskin olup rengi yeşile dönüktür. Sos ve salatalarda kullanıldığında lezzet farkını tadabilirsiniz.

Erken Hasat Doğal zeytinyağı nedir


Zeytin meyvesinin yeşil rengini almaya başladığı dönemde toplanarak üretilen Erken Hasat Doğal ZeytinyağıZeytinlerin tam olarak yağlanmadığı zamanda hasat edildiğinden üretiminde; olgun hasat zeytinyağına kıyasla daha fazla zeytine ihtiyaç duyulmaktadır diğer zeytinyağlarına göre renk, tat ve koku gibi duyusal farklılık gösterir.

Erken Hasat doğal Zeytinyağı fiyat

Tirilye zeytinin yağ oranı ortalama %25-30 civarındadır, daha açıklayıcı bir dille anlatmak gerekirse 3-4 kg zeytinden 1 litre zeytinyağı üretimi yapılır ancak Erken Hasat Zeytinyağı olgunlaşmamış ve tam olarak yağlanmamış zeytinlerden üretildiği için yağ oranı daha düşüktür bu sebepten dolayı üretim maliyeti biraz daha yüksektir . Zeyer zeytincilik olarak müşterilerimize en uygun fiyat politikası uygulamaktayız