Kırma Yeşil Zeytin


Kırma Yeşil Zeytin YENİ SEZON
1000 TL ve Üzeri ÜCRETSİZ KARGO

Kırma Yeşil Zeytin

(1 Kg) 399.90 TL
    Katkısız Az Tuzlu 100% Doğal Plastik Kavanoz
Ücretsiz Kargo güvenli ödeme

Tirilye yöresindeki bahçelerimizden henüz olgunlaşmadan topladığımız zeytinler kimsayal işleme tabi tutulmadan sadece su ve tuz ile fermente edilir ve kesinlikle hiçbir katkı maddesi ilave edilmez. Toprağa değmeden hasadı gerçekleştirilen bu ürünümüz tirilye yöresine özel taşkırma metodu ile tek tek el emeği ile hazırlanıp sofralarınızda yerini almaktadır.

kırma yeşil zeytin nasıl yapılır


Hasat mevsiminden önce yeşil zeytinlerin tek tek kırılarak suda bekletilmesiyle üretilir. Zeytinlerin yumuşamaması ve minerallerini koruması için belirli bir süre acı suyunda bekletilir, sonrasında salamurası içine konur. Salamurasında sadece kaya tuzu ve su kullanılmaktadır.

kırma yeşil zeytin kalorisi


Diğer zeytin çeşitlerine oranla daha az kaloriye sahiptir. Özellikle sodyum, kalsiyum ve demir yönünden çok zengindir. Yapımında sadece kaya tuzu ve su kullanıldığından kalorisi çok düşüktür. Sağlıklı beslenme için sadece kahvaltılarınızda değil tüm öğünlerinizde gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

kırma yeşil zeytin tatlandırma

Standart değerlerde hazırladığımız kırma yeşil zeytini kendinize göre tatlandırmak isterseniz salamurada kullanacağınız su miktarına göre kaya tuzu kullanmanız gerekmektedir . Ayrıca salamura suyuna limon ilave ederek zeytinin aromasına ekşilik katabilirsiniz.

En beğenilen ürünlerimiz arasında yer alan kırma yeşil zeytin teker teker el emeğiyle hazırlanmıştır. Hasadı ve yapımı çok zahmetlidir. Firmamız müşterilerine en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlar ile sunmayı ilke haline getirmiştir