Kuru Sele Zeytin


Kuru Sele Zeytin YENİ SEZON
1000 TL ve Üzeri ÜCRETSİZ KARGO

Kuru Sele Zeytin

(1 Kg) 349.90 TL
    Katkısız Az Tuzlu 100% Doğal Cam Kavanoz
Ücretsiz Kargo güvenli ödeme

Sadece tuz ve siyah zeytinin buluştuğu en sade tad. Tirilye yöresindeki Kendi bahçemizden özenle topladığımız Zeytinler; Hasat edildikten sonra mevsim soğuklarında kararması ve kıvırcıklaşması için bekletilir bu sayede içerisindeki suyu kaybederek daha fazla yağlanır. Üretiminde sadece tuz kullanılır tuz haricinde kesinlikle hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. Yuvarlama yöntemi ile iyice olgunlaşan siyah zeytinler tuzundan ayrılarak doğal kurumaya bıraklılır.

Kuru Sele zeytin nasıl yapılır


Kuru Sele Zeytin üretiminde tamamen olgunlaşmış siyah zeytinlerin etli küçük çekirdekli yapılı olmasına ve çürük vuruk, bere olmamasına dikkat ediyoruz. Salamura ve yeşil zeytin çeşidinin aksine salamura suyu kullanılmamaktadır. Üretim aşamasında ince kabuklu mahsullerimiz özenle seçilip tuz ve yağ eklenerek uygun bir kap içerisine konur. Doldurma işlemi bir katman zeytin ve bir katman tuz olacak şekildedir. Bu Yöntem ilezeytiniçerisinde bulunan acı suyun atılması sağlanır.

Kuru Sele zeytin yıkanır mı


Firmamız yarım asırlık tecrübemizle Eski usul yöntemlerle üretilen kuru sele zeytini suda yıkama işlemini tavsiye etmiyoruz. Suda yıkama yada bekletme işlemi her ne kadar başarılı olsa da zeytin tadının bir nebze kaybolmasına yol açacaktır.

Kuru sele zeytini nasıl saklanır

Ürünlerimiz herhangi bir koruyucu ve katkı maddesi içermediği için zamanla küf oluşumu gayet normaldir. Küf oluşumunun önüne geçmek için zeytinin bulunduğu kabı belirli aralıklarla ter düz, çevirmeniz gerekmektedir. Güneş ışığı görmeyen ve nemli olmayan bir ortamda saklamanızı tavsiye ediyoruz.

Suda yıkama yada bekletme yöntemi ile her ne kadar zeytin tuz oranını azaltsa da tat ve lezzetinde kayba yol açar. Tuz kullanımının insan sağlığına olumsuz olan etkilerinin farkındayız bu sebeple Eski usuller ile ürettiğimiz az tuzlu kuru sele zeytininde; tuz oranını minimize etmeye özen gösteriyoruz.