Yağlı Sele  Zeytin Plastik Ambalaj


Yağlı Sele  Zeytin Plastik Ambalaj YENİ SEZON
1000 TL ve Üzeri ÜCRETSİZ KARGO

Yağlı Sele  Zeytin Plastik Ambalaj

(1 Kg) 399.90 TL
    Katkısız Az Tuzlu 100% Doğal Plastik Kavanoz
Ücretsiz Kargo güvenli ödeme

Özel yuvarlama metoduyla hazırlanmış olup en beğenilen ürünlerimiz arasındadır. İçerisinde kesinlikle kostik, renklendirici ve katkı maddesi içermez iri tanesi, küçük çekirdeği, etli yapısı ve kendine özgü tadıyla kahvaltılarınızın vazgeçilmezi

Yağlı Sele zeytin nedir


Salamura zeytinin aksine yapımında sadece su, tuz ve yağ kullanılan zeytin çeşididir. Doğal yöntemlerle fermente edilip yemeye hazır hale getirilmiştir. Kendine has farklı bir aromaya olan Yağlı sele zeytininisadece kahvaltılarda değil tüm öğünlerde tüketmeniz için uygundur.

Yağlı Sele zeytin nasıl yapılır


Gemlik tipi olgunlaşmış zeytinler hasat edildikten sonra yuvarlama yöntemiyle; uygun seleler içerisine bir katman zeytin üzerine bir katman tuz olacak şekilde ilave edilip zeytinin yemeye hazır gelmesi için 5-6 ay gibi bir süre bekletilir. İçerisine koruyucu, renklendirici gibi katkı maddeleri ilave edilmez.

Yağlı Sele zeytin nasıl saklanır

Yağlı sele zeytin Herhangi bir katkı maddesi içermediği için zeytinin belirli bir süre sonra küf yapması gayet normaldir bu durumun önüne geçmek için zeytini belirli aralıkla ters düz ederek çevirmeniz gerekmektedir. Güneş ışığı almayan fazla nemli olmayan bir ortamda muhafaza edebilirsiniz.
Zeytini yıkamanızı tavsiye etmiyoruz bu işlem her ne kadar başarılı olsa da besin değerlerinde kaybolmalara yol açacaktır